O nas

Refle to mała manufaktura tworzona przez duet rodzinny – brata i siostrę.

Szymon jest pasjonatem jednośladów. Jazda na rowerze i ukochanym motocylku są dla niego najprzyjemniejszymi środkami lokomocji. Studiował transport na Politechnice w Krakowie. Magda, która ukończyła grafikę na Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych nie rozstaje się z czerwonym składakiem. Pochodzą ze Śląska i tam założyli swoją pracownię. Pomysł na REFLE zrodził się spontanicznie, z chęci poprawienia widoczności osób poruszających się po zmroku w przestrzeni miejskiej, ale nie tylko.

Nie chcieliśmy jeździć w kamizelkach odblaskowych, więc postanowiliśmy stworzyć niewielkie serie odzieży odblaskowej dla nocnych marków z unikatowymi, układanymi ręcznie wzorami. Zwracamy uwagę na to, aby bazę dla odblaskowych deseni stanowiły ciuchy o wygodnych krojach, wykonane z wysokiej jakości materiałów. Wiodącym materiałem jest bawełna, również organiczna. Najistotniejsze jest dla nas połączenie części praktycznej z estetyczną – czyli wykorzystanie odblasków poprawiających widoczność do tworzenia ciekawych form graficznych, które można nosić na co dzień.

Typowa odzież odblaskowa mocno odbiegała od tego, jak byśmy chcieli ją nosić. Przeszliśmy więc od rodzących się pomysłów na ciuchy w stylu reflective streetwear, do ich tworzenia. To przez chęć próbowania czegoś nowego zaczęły powstawać pierwsze koszulki odblaskowe i inne ciuchy, również wyposażone w odblaski. Jasna sprawa!